Biskoppens kalender for marts 2024 |
|||
1. |
fredag |
|
|
2. |
lørdag |
|
|
3. |
søndag |
11.30 |
Fransk messe i Sakramentskirken, KBH |
4. |
mandag |
|
|
5. |
tirsdag |
9.15 |
Messe for medarbejderne på Gl. Kongevej |
6. |
onsdag |
|
|
7. |
torsdag |
8.00 10.00 |
Messe for Kærlighedens missionærer Præsidiemøde i COMECE |
8. |
fredag |
7.30 |
Messe på Redemptoris Mater |
9. |
lørdag |
|
|
10. |
søndag |
|
|
11. |
mandag |
|
Møde i NBK i Luxembourg |
12. |
tirsdag |
|
Møde i NBK i Luxembourg |
13. |
onsdag |
|
Møde i NBK i Luxembourg |
14. |
torsdag |
|
Møde i NBK i Luxembourg |
15. |
fredag |
|
Møde i NBK i Luxembourg |
16. |
lørdag |
|
|
17. |
søndag |
10.00 15.00 18.00 |
Messe i Sakramentskirken, KBH Spansk messe i Domkirken Messe i Jesu Hjerte Kirke, KBH |
18. |
mandag |
9.15 |
Messe for medarbejderne på Gl. Kongevej |
19. |
tirsdag |
7.30 10.00 |
Messe på Karmel Møde i Biskoppeligt råd |
20. |
onsdag |
|
|
21. |
torsdag |
7.30 10.00 17.00 |
Messe på Redemptoris Mater Møde i RESAM Møde i Pastoralrådets forretningsudvalg |
22. |
fredag |
|
|
23. |
lørdag |
10.00 |
Retræte for Malteserordenen i Jesu Hjerte Kirke, KBH |
24. |
Palmesøndag |
10:00 |
Pontifikalmesse i Domkirken |
25. |
mandag |
|
|
26. |
tirsdag |
16.00 |
Messe i Domkirken med indvielse af olierne |
27. |
onsdag |
|
|
28. |
Skærtorsdag |
17:00 |
Messe i Domkirken |
29. |
Langfredag |
15:00 |
Herrens lidelsesliturgi i Domkirken |
30. |
lørdag |
21.30 |
Påskevigilie i Domkirken |
31. |
Påskesøndag |
10.00 |
Pontifikalmesse i Domkirken |
Biskoppens kalender for april
2024 |
|||
1. |
mandag |
|
Eftersynodalmøde
i Salzburg |
2. |
tirsdag |
|
Eftersynodalmøde
i Salzburg |
3. |
onsdag |
|
Eftersynodalmøde
i Salzburg |
4. |
torsdag |
|
Eftersynodalmøde
i Salzburg |
5. |
fredag |
|
|
6. |
lørdag |
10.00 13.00 |
Firmelse i Sankt
Albani Kirke Odense Firmelse i Sankt
Albani Kirke Odense |
7. |
søndag |
12.00 |
Messe Sankt Annæ
Kirke, København |
8. |
mandag |
9.15 |
Messe for medarbejderne på Gammel Kongevej |
9. |
tirsdag |
|
Nordisk
Kateketkonference i Stockholm |
10. |
onsdag |
|
Nordisk
Kateketkonference i Stockholm |
11. |
torsdag |
10.00 |
Møde i Økonomisk Råd |
12. |
fredag |
|
|
13. |
lørdag |
10.00 15.30 |
Firmelse i Sankt Vilhelms
Kirke, Hillerød Firmelse i Sankt
Therese Kirke, Hellerup |
14. |
søndag |
10.00 12.00 |
Firmelse Sankt Annæ
Kirke, Amager Firmelse Sankt Annæ
Kirke, Amager |
15. |
mandag |
|
|
16. |
tirsdag |
|
|
17. |
onsdag |
|
Møde i COMECE
i Łomża |
18. |
torsdag |
|
Møde i COMECE
i Łomża |
19. |
fredag |
|
Møde i COMECE
i Łomża |
20. |
lørdag |
|
|
21. |
søndag |
|
|
22. |
mandag |
11.00 |
Møde
katolsk-luthersk dialoggruppe |
23. |
tirsdag |
|
|
24. |
onsdag |
10.00 |
Møde i Biskoppeligt råd |
25. |
torsdag |
7.30 |
Messe på Redemptoris Mater |
26. |
fredag |
|
|
27. |
lørdag |
10.00 14.30 |
Firmelse i Sankt
Nikolaj Kirke, Esbjerg Firmelse i Aarhus |
28. |
søndag |
10.00 |
Firmelse i
Sankt Mariæ Kirke, Aalborg |
29. |
mandag |
|
|
30. |
tirsdag |
|
|